מדריך לכאבי גב והדרך לריפוי עם טיפולי IDD


IDD Therapy Patient's Guide Back into Shape Clinic Blog

מהו כאב גב ולמה אני סובל?

כאב גב יכול להופיע כאשר אתה לגמרי לא מצפה לו. אם אי פעם חווית כאב צווארי או גב, אתה יודע שזה יכול להשפיע על כל היבט של חיי היומיום שלך; מן העבודה שלך אל החיים בבית שלך, כמו גם פעילויות הספורט שלך, פעילות גופנית ופנאי.

השאלה היא: מה גורם לכאב הזה? אתה יכול להיות עם בקע, קרע או פריצת דיסק? ישנן מספר סיבות אפשריות לכך, כגון טראומה (למשל תאונה או נפילה), פציעות ספורט ופנאי, תנוחות לקויות או סגנון חיים, או שילוב של כל אחת מהן. אלה כוללים ישיבה במשך שעות ארוכות מול המחשב או במכונית משך שעות של נסיעות מדי יום.

IDD Therapy Patient's Guide Back into Shape Clinic Blog

קצת על איך אנחנו בנויים

אז, מה קורה כאשר נגרם נזק לדיסק? עמוד השידרה מורכב מ -26 עצמות הנקראות חוליות, המרופדות בדיסקים רכים המורכבים מחומר דמוי ג'לי. דיסקים אלה משרתים מטרה חשובה מאוד כאשר הם פועלים כמו בולמי זעזועים בזמן התנועה. אבל, אם דיסק בין שתי חוליות מתחיל להחליק מחוץ למקומו, הוא יכול להדחף החוצה - זה נקרא פריצת דיסק. מצב זה יכול לגרות או להפעיל לחץ על עצב, גרימת כאב ודלקת. הכאב ואי הנוחות שנגרמים על ידי פריצת דיסק יכול להיות אינטנסיבי. עם זאת, דיסק פגום יכול להחלים והוא לא חייב להיות חיי עולם של כאב וסבל.


IDD Therapy Patient's Guide Back into Shape Clinic Blog

כואב לי הגב! מה אני יכול לעשות?

הפתרון לכאבי גב וצוואר אינו בהכרח ניתוח. זמן, טיפול ותרגילים עדינים הם לעתים קרובות המפתח לריפוי בעיות דיסק. ניתן לסייע בתהליך תוך טיפול עדין ולא פולשני, תרפיה ב- IDD, שמטרתו להפחית את הכאב והעקצוץ הקשור לכאב בצוואר ובגב.

טיפול ב- IDD: שיטת טיפול בטוחה, יעילה ולא פולשנית

בשנים האחרונות פותח טיפול חדשני הנקרא באנגלית IDD Therapy או בשמו המלא

.Intervertebral Differential Dynamics

טיפול זה הוכח כהצלחה בריפוי הסימפטומים של דיסקים פגומים והבראת המטופלים. טכנולוגיה זו אושרה על ידי ה- FDA כבטוחה ויעילה עבור מצבים של פציעות הגורמות לכאב בעמוד השדרה, כולל בעיות פריצת דיסק , בלט, נזק לדיסק וניוון.

IDD Therapy Patient's Guide Back into Shape Clinic Blog

טיפול ב- IDD מכוון במדויק אל החוליות הפגועות ומושך אותן בעדינות, תוך שימוש באלגוריתמים ממוחשבים ומתוחכמים. כל זה מתרחש כאשר המטופל שוכב בנוחות, לבוש באופן מלא על מיטת הטיפול ומקשיב למוסיקה מרגיעה. מטרת הטיפול היא הקלה משמעותית של הכאב ושיפור איכות החיים של המטופל עם חידוש הפעילות היומיומית.

כיצד ניתן להתחיל טיפול ב- IDD?

אמנם אתם יכולים בהחלט לקבוע פגישה עם הקליניקה שלנו בלי לראות רופא; אולם כאשר מדובר בכאבי פריצת דיסק, הבדיקות המקדימות מסייעות לנו להעריך טוב יותר את המצב שלך. נא להביא את כל הניירת שלך כולל תקליטורים של CT או סריקות MRI.

אם אתם רוצים לדעת יותר על טיפול ב- IDD ורוצים לדעת אם היא יכולה להקל על כאבי הצוואר והגב שלכם, אנא הזמינו עוד היום פגישת הערכה וטיפולים במרפאת "BACK INTO SHAPE", שהיא מרכז טיפולי IDD היחיד בישראל.

 

מרים ליפשיץ הצטרפה לאחרונה לצוות כטכנאית IDD. היא מורה מוסמכת בדרום אפריקה מנוסה במקצוע עם ניסיון רחב במחקר וכתיבה.

#IDD #IDDtherapy #BackintoShapeClinicblog #neckpain #Backpain #אוסטאופתיהפיזיותרפיהועיסוי #כאביגב #כאביצוואר