לאהוב את כפות הרגליים: 5 שלבים לטיפול טוב של רגליים בריאות או סוכרתית


Blisters in healthy and diabetic feet Back into Shape Clinic Blog

מה היא שלפוחית?

נפיחות מקומית של העור המכיל נוזל מימי ונגרמת על ידי צריבה או גירוי.

הגורמים

רוב השלפוחיות על הרגליים נגרמות על ידי חיכוך ואינם דורשים טיפול רפואי. העור החדש ייווצר מתחת לאזור המושפע והנוזל המצטבר בשלפוחית ​​פשוט נספג בחזרה לתוך הרקמה.

הטיפולים

אתה יכול להרגיע שלפוחיות רגילות עם משחת ויטמין E או קרם המבוסס על אלוורה.

אין לנקב שלפוחית ​​אלא אם כן היא גדולה, כואבת, או צפויה להיות מגורה עוד יותר. אם אתה צריך לפוצץ שלפוחית, להשתמש במחט סטרילית. שטפו את האזור ביסודיות, ולאחר מכן לעשות חור קטן בעדינות לסחוט את הנוזל הצלול. מרח טיפת מי חמצן כדי לסייע בהגנה מפני זיהום. אין להסיר את העור מעל שלפוחית ​​מפוצצת, כיוון שהעור החדש שמתחת זקוק למגן. מכסים את האזור עם תחבושת קלה. אם הנוזל לבן או צהוב, השלפוחית ​​נגועה וצריך טיפול רפואי.

טיפול מונע

ניתן למנוע שלפוחיות על ידי נעילת נעליים חדשות בהדרגה, וכן לשים וזלין או פלסטר על אזורים עם שפשוף. ללבוש גרביים שיש להם צורת עקב במקום גרבי צינור. גרביים אקריליות עם סיבים סינתטיים אחרים הם בחירה טובה. הקפידו לשטוף ולייבש את הרגליים מדי יום כדי למנוע זיהומי חיידקיים, כגון פיטריות.

Foot care Back into Shape Clinic Blog

הקשר בין זרימת הדם, כפות הרגליים והסוכרת

אם אתם חולי סוכרת, חשוב לבדוק מדי שנה את כפות הרגליים, שכן סוכרת יכולה להשפיע על זרימת הדם ועל תחושת העצבים. כל זה יגרוםלריפוי לקוי ותחושה ירודה. כלי הדם על הרגליים צרים יותר מאשר בשאר הגוף וכאשר תחושת העצבים נפגעת, אתה יכול לאבד תחושה ברגליים.

מדוע שלפוחיות מסוכנות לחולי סוכרת?

שלפוחיות הן אחת מתופעות הרגליים אשר זקוקות לתשומת לב מיוחדת בחולים עם סוכרת. רמות גבוהות של סוכר בדם נקשרו עם תנאים כגון ריפוי פצעים לקוי וגם NEUROPATHY PERIPHERAL. מצב זה גורם רדימות בכפות הידיים וכפות הרגליים. חוסר תחושה זה יכול להוביל לבעיות רבות העלולות לעשות נזק לרגליים מבלי להיות מודעים לכך.

יתר על כן, באופן כללי, מכיוון שהרגליים רחוקות מהלב, כל סוגיות כלי הדם מתעכבות ולוקח יותר זמן לריפוי. בעיות קטנות בכפות רגליים של חולי סוכרת יכולות להתפתח לבעיות רציניות יותר, ומשמעותיות.

טיפול בכף רגל סוכרתית

אפילו שלפוחיות קטנות או פצעים ברגל יכולים להפוך לכיב, ואם אינו מטופל כראוי, יכול להוביל לקטיעה. שיעור הקטיעה של אנשים עם סוכרת הוא גבוה פי 10 מאשר לאלה שאין להם את המחלה.

מחקרים הראו כי אנשים עם סוכרת אשר מטפלים טוב יותר בכפות הרגליים ומגינים עליהם מפציעות הם הרבה פחות חשופים לסכנה של התפתחות שלפוחיות כף הרגל.

5 עצות לטיפול טוב בכף הרגל

1. תסתכל על הרגליים כל יום, כולל בין הבהונות. אם אתה לא יכול לעשות את זה בעצמך, אתה צריך לבקש ממישהו אחר לעשות את זה בשבילך. בדיקה קפדנית חשובה במיוחד אם יש לך תחושה מופחתת ברגליים, כיוון שלא תבחין בדבר.

אם אתה רואה משהו חדש (כגון חתך, חבורה, שלפוחית, אדמומיות או דימום) ולא יודע מה לעשות, לך לראות את הרופא או פודיאטריסט (chiropodist).

2. אל תנסה להתמודד עם יבלות, verrucas או בעיות רגל אחרות בעצמך. הם צריכים להיות מטופלים על ידי מטפל מיקצועי כגון פודיאטריסט. בפרט, לא להשתמש בכימיקלים או פלסטרים עם חומצה כדי להסיר בליטות.

3. השתמש בשמן לחות או קרם לעור יבש כדי למנוע סדקים. עם זאת, אתה לא צריך למרוח בין הבהונות כיוון שזה יכול לגרום לעור להיות לח מדי ועלול להוביל להתפתחות זיהום.

4. היו עירניים לגבי זיהום עור שכיח כגון פיטריות. מצב זה גורם עור יבש אדמומי מגרד וסדוק בין הבהונות. זה צריך להיות מטופל עם קרם אנטי פטרייתי.

5. תסגל לעצמך הרגלים יומיים לבדיקת כפות הרגליים ושמירה על היגיינה והרחקת לחות מיותרת.

זה יעזור לשמור על כפות רגליםם בריאות.

 
Reina Israel Reflexologist Back into Shape Clinc

ריינה ישראל היא רפלקסולוגית בצוות של "BACK INTO SHAPE". ריינה מביאה למרפאה את הידע המעמיק שלה ברפלקסולוגיה וניסיון עשיר בבתי חולים. היא עבדה במספר בתי החולים הגדולים בלונדון. יש לה תואר ב podiatry ויש לה ניסיון רב בטיפול ברגל סוכרתית.

#Diabetes #Diabetics #Diabeticsymptoms #BackintoShapeClinicblog #Reflexology #PodiatristinIsrael #ChiropodistinIsrael #Athletesfoot #Treatingblistersonfeet #סוכרת #שלפוחיותעלהרגליים #טיפולירגליים #כפותרגליים